10 ŠKOLA - 10 UMJETNIKA

Gimnazija Dubrovnik već dugi niz godina sudjeluje u projektu 10 škola - 10 umjetnika pod vodstvom prof. Ivanke Lilić. Ovogodišnja tema bila je Macchiaioli pokret u talijanskoj umjetnosti druge polovice 19. st. Sudjelovale su učenice: Ana Vrbica 3. b, Leonarda Fabris 3. d i Petra Ljubimir 4. a.


Gimnazija Dubrovnik već dugi niz godina sudjeluje u projektu 10 škola - 10 umjetnika pod vodstvom prof. Ivanke Lilić. Ovogodišnja tema bila je Macchiaioli pokret u talijanskoj umjetnosti druge polovice 19. st. Sudjelovale su učenice: Ana Vrbica 3. b, Leonarda Fabris 3. d i Petra Ljubimir 4. a.

Moderna galerija u Zagrebu po trinaesti je put organizirala muzejsko- edukativni projekt 10 škola – 10 umjetnika, od četvrtka 24. do subote 26. studenog 2017. Ove godine tema je  bila  Macchiaioli pokret u talijanskoj umjetnosti druge polovine 19. st. , a izložba je otvorena pod nazivom Na obalama Jadranskoga mora, Slikarstvo krajolika na prijelomu 19. i 20. stoljeća“

Projekt obuhvaća 10 gimnazija iz 10 hrvatskih gradova: Dubrovnika, Osijeka, Valpova, Varaždina, Zagreba, Rijeke, Pule, Zadra, Splita. Svaku školu predstavlja skupina od tri učenika i jednog profesora. Gimnaziju Dubrovnik su ove godine predstavljale učenice: Ana Vrbica 3.b, Leonarda Fabris 3.d i Petra Ljubimir 4.a pod vodstvom prof. Ivanke Lilić. Projekt je organiziran tako da se obradi tema u dogovoru i suradnji s Modernom galerijom te se pred okupljenim sudionicima projekta prezentira putem  prezentacija i kreativnih radionica. Kao i svake godine podijeljene su zanimljive brošure koje su naše učenice izradile, a na kraju je održana likovna radionica sa zanimljivim zadacima.

Njihovu prezentaciju možete potražiti na sljedećoj web stranici: https://prezi.com/view/G2tCcVNVYTbnRD3sIZHo/

A kako je bilo možete pogledati u priloženoj fotogaleriji!

28.11.2017. | 08:04 | objavio: knjižnica

10 ŠKOLA - 10 UMJETNIKA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda